за нас

HEBEI HENGHE TEXTILE TECHNOLOGY CO., LTD

SHIJIAZHUANG CHANGSHAN EVERGREEN I&E CO.,LTD

Shijiazhuang Changshan BeiMing технологија копродукции, ООД

Shijiazhuang Changshan BeiMing технологија копродукции, Ltd, која беше трансформиран и основана во декември 1998 година, врз основа на поранешните Shijiazhuang mianyi-miansi со историја на повеќе од 60 години, беше ставена на листата на Шенжен берза во јули 2000 година.

По преземањето на Shijiazhuang пет памук, Жао предење, две врти машини и beiming софтвер и други претпријатија.

Во август 2017 година, таа беше преименувана како Shijiazhuang Changshan beiming технологија ко., LTD. (Во понатамошниот текст како Changshan beiming), со регистриран капитал од 1,653 милијарди јуани, вкупниот акционерски капитал на 1,653 милијарди акции, постојниот кадар од 5054, на површина од 1.400.000 квадратни метри, а текстил и софтвер бизниси.

Главната текстилната индустрија сега има 450.000 вретена, повеќе од 1.000 воздух-авион dobby разбои, а повеќе од 100 големи Jacquard разбои, кои се напредни во светот и водечки во Кина, како што се компактни предење, Сиро предење, Еди врти и прстен врти. Таа има академик работни станици, национални центри претпријатие технологија и национални акредитирани лаборатории, со 132 овластен патенти. Бисер влакна, млеко влакна, коноп влакна, модални влакна, бамбус влакна и други нови видови на диференцирани влакна помеша ткаени предиво заштита на животната средина, функционална ткаенини и high-end бренд облека, домашен текстил и индустриски текстил се познати по "специјалитет, прецизност, специјални , нов, висок ".

Меѓу водечките производи, 25 производи се наведени како популарна ткаенини во Кина, со 1 познатиот бренд во Кина, 4 познати брендови во провинцијата Хебеј, 1 познати трговски марки во провинцијата Хебеј, и 4 "највлијателните брендови" во Кина памук текстилната индустрија.

Текстилната ја освои наградата на провинцијата Хебеј квалитет влада, наградата националните квалитет текстилната индустрија, награда на националниот текстилната науката и технологијата придонес награда придонес за развој на производ националните текстил, награда извонредна енергетска ефикасност на националната текстил и така натаму.

Пакување и испорака c

маркетинг

Со цел да се подготви и да се прошири на домашниот и на странските пазари, во прилог на памук, полиестер, најлон, Tencel, бамбус влакна, модални и други конвенционални суровини, постепено се инфилтрираат кашмир, волна, лен, свила, арамид, chloroprene, полиамид, бакарни јони и низа водечки на пазарот на суровини.

развој

Со повеќе од 60 години професионално текстилни технологија и искуство, Changshan текстил успешно го разви различни функционални текстилни производи. Избраните ткаенина има освоено чест на "кинески популарна ткаенина" за многу пати. А сорта на функционална ткаенини служат на полицијата, војската и посебни индустрии во големите капацитети ЕУ countries.Production: предиво: 100.000 тони / годишно, ткаенина: 100 милиони метри, облека и домашни текстилни производи: 500.000 парчиња.

производство

Со цел да се подобри нивото на услугата и квалитетот на производот, да имаат положено ISO9001 квалитетен менаџмент систем, ISO14001 еколошки менаџмент систем, OHSAS18001 професионални управување со здравјето и безбедноста на системот, Oeko-Tex стандард 100, GOTS органска сертификација.

Hebei Henghe Textile Technology Co., Ltd (во натамошниот текст Henghe Textile) и Shijiazhuang Changshan Evergreen I&E co., LTD. (во натамошниот текст како changshan evergreen) е надворешно-трговскиот прозорец на Shijiazhuang changshan beiming technology co., LTD. Нејзините главни сервисни области опфаќаат Европа, Америка, Јапонија и Јужна Кореја, Блискиот Исток, Хонг Конг, југоисточна Азија и други земји и региони. 
Henghe textile & Changshan evergreen е царинско претпријатие за општа проверка. ткаенини со густина, домашен текстил и други видови ткаенини, облека за облека, домашен текстил и други готови производи. Во последниве години, таа соработуваше со врвни брендови како што се sheraton, raleigh, funna и Macy за да им обезбеди на потрошувачите производи со висок квалитет.